Red Bull Salzburg o utrzymanie pozycji lidera

Ledwie jednej wiosennej kolejki potrzebował mistrz kraju z Salzburga, żeby objąć prowadzenie w tabeli austriackiej Bundesligi. W weekend podopieczni Óscara Garcíi będą bronili fotela lidera w wyjazdowej potyczce z SV Ried. Spotkanie to w niedzielę w Sportklubie. Dzień wcześniej na antenie stacji mecz Rapidu Wiedeń z Admirą Wacker Mödling.

Red Bull miewał w tym sezonie różne okresy, choć częściej zawodził, niż zachwycał swoich fanów. Ostatnio ekipa z Salzburga prezentuje jednak coraz lepszą formę – rok 2016 zakończyła serią zwycięstw, nowy także rozpoczęła od wygranej 2:0 z St. Polten. Dla mistrzów najbliższe tygodnie rysują się jeszcze ciekawiej, pożegnali się bowiem z europejskimi pucharami i teraz wszystkie swoje siły będą mogli rzucić wyłącznie na ligę. W niedzielnym meczu w Ried będą zdecydowanymi faworytami. Miejscowi prezentują się bowiem ostatnio bardzo słabo, na ligowy triumf czekają już od czterech kolejek i raczej mają niewielkie szanse, aby właśnie w potyczce z Red Bullem cieszyć się z kompletu punktów. Wygrana, a nawet remis gospodarzy, byłby dużą niespodzianką.

Dzień wcześniej, w sobotę, o trzy „oczka” powalczy także Rapid Wiedeń. Stołeczna ekipa podejmie czekającą na wygraną w lidze już od pięciu kolejek Admirę. Gospodarze przed tygodniem nie zachwycili w derbach z Austrią, ale zdołali wywalczyć na wyjeździe jeden punkt. W sobotę pragną uczynić kolejny krok – zwyciężyć i zmniejszyć nieco dystans do najlepszej czwórki rozgrywek. Jesienią Rapid był niezwykle chimeryczny, pod wodzą Damira Canadiego ma się po zmienić. Czy nowe oblicze wiedeńskiej jedenastki zobaczymy już w starciu z Admirą?

Weekendowe plany transmisyjne Sportklubu z austriackiej Bundesligi:
Rapid Wiedeń – Admira Wacker Mödling
premiera sobota 18 lutego, godz. 19.00
SV Guntamatic Ried – Red Bull Salzburg premiera niedziela 19 lutego, godz. 22.30

Written by: Sportklub Polska

Partnerzy

Lubisz boks? Oglądaj Fightklub!