Kamil Syprzak kontra trzecia drużyna tabeli. Hit w ASOBAL!

Rozpędzona Barcelona z Kamilem Syprzakiem w składzie w najciekawszym meczu osiemnastej kolejki zmierzy się w Palau Blaugrana z trzecią drużyną tabeli. Dla Katalończyków będzie to zapewne jedno z trudniejszych spotkań w sezonie. Jeśli zwyciężą, ich szanse, aby kolejny sezon na krajowych parkietach zakończyć z kompletem wygranych, będą bardzo duże. Jedynym trudnym testem zostanie wówczas właściwie tylko wyjazdowa konfrontacja z Ademar Leon.

Barcelona w tym roku po raz kolejny nie daje rywalom w lidze żadnych złudzeń, że ktokolwiek może nawiązać z nią walkę o mistrzostwo. Podopieczni Xaviego Pascuala prowadzą w lidze z kompletem siedemnastu zwycięstw, a tylko trzy razy rzucali w tym sezonie przeciwnikom w ASOBAL mniej niż 30 goli. Jeden taki przypadek miał miejsce w połowie września, kiedy to Barca zmierzyła się w Logrono z Naturhouse La Rioją. Ambitnie usposobieni gospodarze długo walczyli z najlepszą europejską drużyną jak równy z równym, ostatecznie polegli jednak, ale tylko 22:24.

W niedzielę rewanż w stolicy Katalonii i choć przyjezdni spróbują postawić twarde warunki, szansę na korzystny rezultat znów mają niewielkie. Na ich niekorzyść działa nie tylko wyborna forma drużyny Kamila Syprzaka, ale też fakt, że sami ostatnio nie zachwycają – przed tygodniem przegrali we własnej hali kluczowy być może mecz o wicemistrzostwo z Ademar i dali się zepchnąć ekipie z Leon na najniższy stopień podium. Oczywiście droga do końca sezonu jeszcze daleka, jeśli jednak w sobotę Naturhouse przegra w Barcelonie, a Ademar upora się na wyjeździe z Bidasoą, dystans pomiędzy obiema drużynami walczącymi o srebro zwiększy się do trzech „oczek”. A odrobić taką stratę wcale nie będzie łatwo.

FC Barcelona Lassa – Naturhouse La Rioja na żywo w sobotę 18 lutego o godz. 17.00 wyłącznie w Sportklubie.

Written by: Sportklub Polska

Partnerzy

Lubisz boks? Oglądaj Fightklub!