Trzeci turniej Premier League Darts. Witamy w Leeds.

Po zawodach w Newcastle i Nottingham rywalizacja w Premier League Darts przenosi się do Leeds. W czwartek w First Direct Arenie znów czeka nas pięć wybornie zapowiadających się pojedynków, wszystkie do obejrzenia wyłącznie w Sportklubie. Tym razem początek relacji zaplanowany jest na godz. 22.00.

Dwie pierwsze rundy tegorocznego cyklu przyniosły spodziewane emocje, a mecze stały na najwyższym światowym poziomie. O wyrównanej stawce najlepiej niech świadczy fakt, że po dwóch imprezach żaden z dziesięciu zawodników nie może pochwalić się dwoma zwycięstwami. Połowa stawki ma na koncie po trzy „oczka” i tylko Jelle Klaasen i Dave Chisnall nie mają w dorobku ani jednego punktu. Rywalizacja o awans do wielkiego finału w Londynie zapowiada się więc niezwykle interesująco, a jej kolejną odsłoną będą właśnie zawody w Leeds.

W First Direct Arenie szykuje nam się wieczór „bratobójczych” pojedynków, w aż trzech meczach rywalizować będą bowiem zawodnicy z tego samego kraju. Zmagania rozpocznie spotkanie dwóch Szkotów: Gary’ego Andersona z Peterem Wrightem, później zmierzą się dwaj Anglicy: Adrian Lewis i James Wade i wreszcie dwaj Holendrzy: Michael van Gerwen i Jelle Klaasen. W pozostałych spotkaniach Dave Chisnall zagra z Kimem Huybrechtsem, a w starciu dwóch darterowych wyjadaczy powalczą Phil Taylor i Raymond van Barneveld. Ostatni z nich może pochwalić się na razie największą liczbą maksów – w dwóch pierwszych turniejach rzucił ich łącznie 11. Co ciekawe Phil Taylor tylko raz rzucił w jednym rozdaniu 180, jest za to najbardziej regularny z całej stawki, aż 36 razy zdobywał 100 lub więcej punktów. Z kolei najwyższą średnią rzutów ma na razie van Gerwen – 106,58. Do niego należy też rekordowy checkout. W Nottingham Holender skończył partię „schodząc” z wyniku 170.

Premier League Darts w Leeds – lista spotkań:
Gary Anderson – Peter Wright
Adrian Lewis – James Wade
Phil Taylor – Raymond van Barneveld
Michael van Gerwen – Jelle Klaasen
Dave Chisnall – Kim Huybrechts

Written by: Sportklub Polska

Partnerzy

Lubisz boks? Oglądaj Fightklub!