Po raz pierwszy w Polsce na żywo World Pool Masters

Blisko 20 godzin transmisji prosto z Gibraltaru, szesnastu najlepszych zawodników na świecie i tylko jeden z nich, który w niedzielę cieszył się będzie z wygranej. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji pool na żywo w tak szerokim wymiarze i z tak ważnym wydarzeniem. Od piątku do niedzieli z komentarzem Grzegorza Kędzierskiego World Pool Masters na żywo wyłącznie w Sportklubie!

Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii tej imprezy World Pool Masters zagości na Gibraltarze. W tym odległym zakątku Europy szesnastu najlepszych bilardzistów świata walczyć będzie o prestiż, trofea i niebagatelne nagrody finansowe. W gronie tym zobaczymy jednego Polaka, Wojciecha Szewczyka, który w pierwszej rundzie (w sobotnie sesji popołudniowej) zmierzy się z Jaysonem Shawem. „Robiąc” dobry wynik na Gibraltarze mógłby dołączyć on do innych reprezentantów naszego kraju, którzy w przeszłości osiągali już w tej imprezie spektakularne wyniki. Najlepszy pod tym względem był rok 2012 – całe zawody wygrał wówczas Karol Skowerski, który w decydującym meczu pokonał 8:6 Mateusza Śniegockiego. Skowerski to zresztą także brązowy medalista World Pool Masters z roku 2014.

Dwie poprzednie edycje turnieju padły łupem Shane’a van Boeninga. W tym roku Amerykanin również ma chrapkę na tytuł, konkurencja jest jednak wyjątkowo silna. O siódmą wiktorię powalczy z pewnością Ralf Souquet, choć wydaje się, że Kaiser najlepsze lata kariery ma już jednak za sobą. Po raz ostatni triumfował on w WPM w 2011 roku, od tamtej pory ani razu nie znalazł się w najlepszej czwórce.

Plany transmisyjne Sportklubu z World Pool Masters:
1. dzień – sesja wieczorna premiera piątek 17 lutego, godz. 22.00
(Shane van Boening – Francisco Sanchez Ruiz, David Alcaide – Ralf Souquet, Albin Ouschan – Lee Van Corteza)

2. dzień – sesja popołudniowa na żywo sobota 18 lutego, godz. 13.00
(Wu Jiaqing – Naoyuki Oi, Jayson Shaw – Wojciech Szewczyk, Alex Pagulayan – kwalifikant z Gibraltaru)

2. dzień – sesja wieczorna premiera sobota 18 lutego, godz. 23.00
(Niels Feijen – Omar Al Shaheen, Chang Jung Lin – Mark Gray oraz pierwsze ćwierćfinały)

3. dzień – sesja popołudniowa na żywo niedziela 19 lutego, godz. 13.00
(ćwierćfinały)

3. dzień – sesja wieczorna na żywo niedziela 19 lutego, ok. godz. 20.30 (bezpośrednio po zakończeniu finału Pucharu Hiszpanii)
(półfinały i finał)

Written by: Sportklub Polska

Partnerzy

Lubisz boks? Oglądaj Fightklub!